صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
  دومين سمينار تخصصي پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي با عنوان مقدمه اي بر استانداردهاي ارتباطات هوشمند خودرويي ( استاندارد WAVE ) در تاريخ 24/04/91 در سازمان جهاد دانشگاهي صنعتي شريف برگزار شد.

 

abortion statistics

abortion controversy click here

معرفي استاندارد WAVE

Wireless Access in Vehicular Environments

شبکه­ هاي خودروئي فناوري نويني است که با هدف بهبود ايمني و ارائه خدمات مختلف ترافيکي و ارزش افزوده طراحي گرديده است. در راه توسعه اين شبکه­ ها، چالش­ هاي مختلفي با توجه به اهداف بکارگيري و همچنين ويژگي­ هاي خاص اين شبکه­ ها وجود دارد که از جمله مي­ توان به نياز به سرعت عمل بالا در فرايند انتقال پيام، امنيت اطلاعات، پوشش کاربردهاي متنوع، قياس­ پذيري و توسعه­ پذيري را نام ­برد. در پاسخ به اين چالش­ ها تاکنون استانداردها و پروتکل­ هاي متنوعي مطرح گرديده­ اند.

يکي از اهداف پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودروئي در ايران توسعه سامانه با توجه به دستاوردها و تجارب بدست آمده در ساير کشورها است. بر اين اساس مطالعه و بررسي استانداردها و پروتکل­ هاي تدوين شده مي­ تواند رويکردهاي مختلف موجود در پاسخ به چالش­ هاي توسعه اين فناوري را به ما نشان دهد. همچنين نتايج اين مطالعات مي­ تواند در توسعه استانداردهاي ملي با توجه با مقتضيات محلي نيز بکار گرفته شود. از اينرو مطالعه و بررسي اين استانداردها و پروتکل­ ها در دستور کار بخش فني پروژه قرار گرفته است و نتايج حاصله در قالب چند سمينار ارائه خواهد گرديد. در اولين سمينار به معرفي اجمالي استانداردهاي موجود در اين حوزه و تشريح يکي از اين استانداردها بنام CALM FAST پرداخته شد. در دومين سمينار که در تاريخ 24/04/91 ارائه خواهد شد، به بررسي يکي ديگر از اين استانداردها بنام WAVE خواهيم پرداخت. در اين سمينار موضوعات زير ارائه مي­شوند:

  • معرفي استانداردها و پروتکل­ هاي مطرح شده براي شبکه­ هاي خودروئي
  • معرفي و بررسي پشته پروتکل WAVE
  • معرفي استانداردهاي مطرح شده در WAVE
  • بررسي روند انتقال داده با استفاده از WAVE
  • بررسي مديريت چندکانالگي در اين پشته پروتکلي

 

 

91/04/19
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است