صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 چهارمين سمينار تخصصي پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي با عنوان معرفي استاندارد IEEE 802.11p و مقايسه آن باIEEE 802.11

 

lamictal pregnancy cleft lip

lamictal pregnancy birth defects online

back alley abortions

buy abortion pill

امروزه با بهبود عملکرد، کارايي و امنيت شبکه­ هاي بي­ سيم، زمينه­ هاي کاربرد عملياتي اين نوع شبکه­ ها افزايش يافته است. از جمله اين کاربردها، بکارگيري شبکه­ ارتباطات خودرويي براي انتقال پيام­ هاي ايمني بين خودروها مي ­باشد که هم­ اينک به عنوان يک ضرورت در آينده صنايع خودروسازي و حمل­ ونقل مطرح مي­ باشد. در اين ارتباط استاندارد  IEEE 802.11به عنوان استانداردي مرجع وجود دارد که شبکه هاي بي­ سيم بر مبناي آن طراحي و پياده­ سازي مي­ شوند. اين استاندارد پس از اولين انتشار در سال 1997 توسط انجمن مهندسين برق و الکترونيک (IEEE) تحت عنوان IEEE 802.11-1997 ، در نسخه­ هاي متعدد بعدي مورد بازنگري قرار گرفته و آخرين نسخه آن با عنوان IEEE Std 802.11-2007 منتشر شده است. بر مبناي اين استاندارد و به منظور اجراي کاربردهاي ايمني و ارسال پيام بين خودروهاي در حال حرکت با يکديگر و بين خودروها با تجهيزات کنار مسير، استاندارد IEEE 802.11p در سال 2010 ارائه شده است که به عنوان استاندارد پايه ارتباطات خودرويي در سراسر جهان مورد پذيرش قرار گرفته است. هدف از تدوين استاندارد IEEE 802.11p، تأمين مجموعه­ اي از حداقل مشخصات مورد نياز است تا قابليت همکاري[1] دستگاه­ هاي بي­ سيم در شبکه­ هاي موردي[2] تضمين گردد. اين دستگاه­هاي بي‏ سيم که عموماً به صورت تجهيزات درون­ خودرويي (OBE) مورد استفاده قرار مي­ گيرند، بايد از قابليت برقراري ارتباط در محيط­ هاي خودرويي که داراي پتانسيل تغييرات سريع هستند، برخوردار باشند.

در اين سمينار پس از معرفي اوليه توپولوژي­ هاي مختلف در شبکه­ هاي بي­ سيم، ساختار کلي لايه فيزيکي ولايه کنترل دسترسي رسانه بررسي مي­ شود. در ادامه با توجه به رويکرد استاندارد IEEE 802.11p، به بررسي موردي کارکردهاي لايه کنترل دسترسي رسانه و جزئيات اعمال شده در آن پرداخته خواهد شد. پس از آشنايي با استاندار مرجع IEEE 802.11، اصلاحيه ­هاي اعمال شده بر روي آن براي رسيدن به اهداف مورد نظر در استاندارد IEEE 802.11p بيان خواهد شد. در پايان نيز تغييرات اعمال شده در استاندارد مرجع که به ارائه استاندارد IEEE 802.11p انجاميده است، مورد بررسي قرار مي­ گيرد.

 

زمان برگزاري سمينار: دوشنبه 21/12/91 ساعت 14:00 الي 15:00

مکان برگزاري سمينار: جهاد دانشگاهي صنعتي شريف

 


[1] Interoperability

[2] Ad Hoc Networks

 

 

 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است