صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 طرح ملي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي در قزوين اجرا مي شود

 

قزوين - معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: با عقد تفاهم­نامه ميان شهرداري قزوين و جهاد­ دانشگاهي واحد صنعتي شريف، شهر قزوين به عنوان پايلوت اجراي طرح ملي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي، انتخاب شد.

سيد مهدي يدي همداني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين طرح که در حال حاضر در کشور آمريکا و تعدادي از کشورهاي اروپايي نيز بصورت پايلوت در حال اجرا است، يکي از آخرين فناوري هاي به کار گرفته شده در زمينه مديريت و کنترل جريان ترافيک و کاهش خطاهاي انساني در حوزه حمل­ و­ نقل هوشمند به شمار مي آيد.

وي در تشريح قابليت هاي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي اظهار داشت: اين فناوري گام بزرگي در عرصه سامانه هاي حمل­ و نقل هوشمند به حساب مي­ آيد و در اين فناوري تجهيزاتي بر روي خودروها و محل­ هايي خاص در کنار جاده نصب مي شوند که امکان برقراري ارتباط بي سيم خودروها با يکديگر و نيز بين خودروها و تجهيزات کنار جاده را فراهم مي­ سازند.

اين مسوول ادامه داد: سامانه فناوري ارتباطات خودرويي در آينده نزديک نقش مهمي در ارتقاي ايمني رانندگي، روان­سازي ترافيک و کنترل آلاينده­ها و کاهش مصرف سوخت خودروها ايفا خواهد کرد و فناوري ارتباطات خودرويي از ظرفيت­هاي قابل توجهي در جهت ارايه خدمات بهتر به عموم کاربران و مشتريان، کاهش هزينه­ هاي بيمه، بهبود مديريت ترافيک، ايجاد الگوهاي جديد کسب ­و کار و سودآوري براي ذي نفعان مختلف برخوردار مي­ باشد.

همداني بيان کرد: در فاز اول اجراي اين طرح، 50 خودرو شامل 30 دستگاه تاکسي و 20 دستگاه اتوبوس فعال در محور خيابان فلسطين انتخاب و تجهيزات مربوطه روي آنها نصب مي شود.

اين مسوول خاطر نشان کرد: اين طرح با حمايت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و جهاد دانشگاهي واحد صنعتي شريف اجرا مي شود و در صورت کسب موفقيت و جلب نظر مديران شهري، داراي ظرفيت اجرا در کل شهر در آينده نزديک خواهد بود.

7389/ 614/ 1644

 

 


لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۱/۱۴
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است