صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 طرح ملي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي در قزوين اجرا مي شود

 

symbicort generic

symbicort inhaler cost click

قزوين - معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: با عقد تفاهم­نامه ميان شهرداري قزوين و جهاد­ دانشگاهي واحد صنعتي شريف، شهر قزوين به عنوان پايلوت اجراي طرح ملي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي، انتخاب شد.

سيد مهدي يدي همداني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين طرح که در حال حاضر در کشور آمريکا و تعدادي از کشورهاي اروپايي نيز بصورت پايلوت در حال اجرا است، يکي از آخرين فناوري هاي به کار گرفته شده در زمينه مديريت و کنترل جريان ترافيک و کاهش خطاهاي انساني در حوزه حمل­ و­ نقل هوشمند به شمار مي آيد.

وي در تشريح قابليت هاي سامانه ارتباطات هوشمند خودرويي اظهار داشت: اين فناوري گام بزرگي در عرصه سامانه هاي حمل­ و نقل هوشمند به حساب مي­ آيد و در اين فناوري تجهيزاتي بر روي خودروها و محل­ هايي خاص در کنار جاده نصب مي شوند که امکان برقراري ارتباط بي سيم خودروها با يکديگر و نيز بين خودروها و تجهيزات کنار جاده را فراهم مي­ سازند.

اين مسوول ادامه داد: سامانه فناوري ارتباطات خودرويي در آينده نزديک نقش مهمي در ارتقاي ايمني رانندگي، روان­سازي ترافيک و کنترل آلاينده­ها و کاهش مصرف سوخت خودروها ايفا خواهد کرد و فناوري ارتباطات خودرويي از ظرفيت­هاي قابل توجهي در جهت ارايه خدمات بهتر به عموم کاربران و مشتريان، کاهش هزينه­ هاي بيمه، بهبود مديريت ترافيک، ايجاد الگوهاي جديد کسب ­و کار و سودآوري براي ذي نفعان مختلف برخوردار مي­ باشد.

همداني بيان کرد: در فاز اول اجراي اين طرح، 50 خودرو شامل 30 دستگاه تاکسي و 20 دستگاه اتوبوس فعال در محور خيابان فلسطين انتخاب و تجهيزات مربوطه روي آنها نصب مي شود.

اين مسوول خاطر نشان کرد: اين طرح با حمايت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و جهاد دانشگاهي واحد صنعتي شريف اجرا مي شود و در صورت کسب موفقيت و جلب نظر مديران شهري، داراي ظرفيت اجرا در کل شهر در آينده نزديک خواهد بود.

7389/ 614/ 1644

 

 


لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است