صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 کاربرد شماره 8 :هشداردهي عبور خودروي اورژانسي به خودروهاي واقع در مسير

 

acquistare cialis in contrassegno

tadalafil teva

امكان اينكه خودروها در هنگام حركت بتوانند از طريق OBU خود از نزديك شدن خودرو اورژانس مطلع شوند و خط حركت خود را براي عبور آن به طور مناسب تغيير دهند.

 

فرضيات پايه:

1. استفاده از GPS در سامانه،

2. ملاحظه و رعايت نكات مذكور در استاندارد IEEE 802.11p و استانداردهاي پشتيبان مرتبط با موضوع،

اهداف کاربرد:

اولويت دادن به عبور خودروهاي اورژانس در معابر. خودروهاي واقع دريك مسير، با ارتباطات V2V از وجود خودرو اورژانس در پشت سر خود مطلع شده و با حركت به كنار، مسير را براي عبور خودرو اورژانس باز مي­كنند.

نيازمندي و عملکرد سامانه:

1. OBU خودرو اورژانس، با تواتر مشخص بسته اطلاعاتي (Beacon) خود را، ارسال مي‌کند تا OBU ها را از وجود خودرو اورژانس، مطلع سازد (اين بسته شامل شناسه، جهت و مكان خودرو اورژانس است).   

2. OBU خودروهاي ديگر با دريافت اين بسته اطلاعاتي، پس از ارزيابي اعتبار بسته و تاييد صحت آن، موقعيت و جهت خودروي اورژانس را از بسته دريافتي استخراج مي‌کنند.

3. خودروهاي دريافت کننده پيام، با تطبيق اطلاعات موقعيت و جهت حرکت خودرو اورژانس با اطلاعات موقعيت و جهت حرکت خود، بررسي مي­کنند که آيا مخاطب اين پيام مي­باشند يا نه؟!  (تنها خودروهاي هم مسير و جلوتر از خودرو اورژانس مخاطب پيام هستند و در اين وضعيت، پيام­هاي تکراري مشابه حذف مي­شوند).

4. هشدار صوتي و نمايش پيام "بازكردن مسير براي خودروي اورژانس" در خودروهايي که مخاطب پيام هستند. 

ملاحظات پيادهسازي:

1. OBU خودروهاي واقع در جهت مخالف حركت خودرو اورژانس، پيغام را ناديده خواهند گرفت.

2. نحوه حذف خودكار پيام هشدار "بازكردن مسير براي خودروي اورژانس" از روي صفحه نمايش خودروهايي كه آن را به درستي دريافت كرده­اند، مي­تواند بر اساس مقايسه موقعيت مكاني خودروها با موقعيت مكاني خودرو اورژانس و تشخيص عبور آن پياده­سازي شود.

3. با توجه به احتمال خطاي موقعيت­يابي تجهيزات GPS، امکان دارد برخي از خودروهائي که مقداري عقب­تر از خودروي اورژانس قرار دارند نيز پيام هشدار "بازكردن مسير براي خودروي اورژانس" را دريافت نمايند.

 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است