صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 تراشه‌اي براي ارتباطات مبتني بر DSRC

 

5 ژانويه 2018- برگرفته از سايت Can-newsletter.org

شرکتهاي Autotalks وST Microelectronics  مشترکاً در نمايشگاه CES 2018 تراشه واحد ميکروکنترلري DSRC  را با استفاده از تراشه Craton2 و ميکروکنترلر Telemaco3 ارائه مي­دهند.

DSRC (ارتباطات برد کوتاه اختصاصي) پايه‌­اي براي بسياري از ارتباطات خودرو با خودرو (V2V)، خودرو با زير ساخت (V2I) و خودرو با هر چيز ديگر (V2X) مي­باشد. شرکت­هاي Autotalks و ST مشترکاً يک سکو (پلتفرم) بر اساس تراشه Craton2 و ميکروکنترلر مبتني بر ARM به نام  Telemaco3ارائه داده­اند. اين پلتفرم آماده توليد انبوه است. فناوري ارائه شده مبتني بر DSRC همه مشخصات موجود وزارت حمل­ونقل آمريکا (USDOT) و بيش از آنها را دارا مي­باشد. ماگاي زايس، مدير اجراي Autotalks مي‌­گويد: « با استفاده از فناوري که ما اينک برجسته کرده‌ايم، DSRC براي استقرار فراگير با هدف نهايي افزايش ايمني و تحرک‌­پذيري خودروهاي معمولي و خودروهاي خودران آماده است. نمايش مشترک­ ما با ST گواه ديگري بر قوت اکوسيستم Autotalks است که نسل بعدي راهکارهاي کيفي براي خودروهاي مرتبط و خودران را امروز نشان مي‌­دهد». فابيومارچيو از ST توضيح مي­دهد: «همکاري با Autotalks يک عامل قوي براي تحقق ماموريت رانندگي هوشمند ST مي­‌باشد که همه اجزاء را با هم ترکيب مي­کند تا سامانه­هاي خودرويي ايمن­تر، سبزتر و مرتبط‌‌‌ ­تر داشته باشيم. تلاش­هايST  معطوف اين بوده است که يکپارچگي ماجول V2X مبتني بر Craton2 با فناوري­هاي پيشرفته ST براي خودروهاي مرتبط تضمين شود که شامل پردازنده­‌هاي امن خودرويي، گيرنده هاي GNSS و حسگرها هستند».

دو برنامه نمايشي در CES 2018 ارائه خواهد شد که يکي تاکيد بر راهکار مبتني بر DSRC و مطابق با مشخصات  USDOT  خواهد بود و ديگري يک تجربه رانندگي با خودرو مجهز به V2X مي‌­باشد که به بازديدکننده اجازه مي‌­دهد منافع فناوري را به صورت عيني و در مواجهه با مخاطرات متداول جاده­‌اي مشاهده کند.

تراشه Craton2 از ويژگي­هاي ارتباطي CAN FD و FlexRay برخوردار است. علاوه بر اين شامل مودم IEEE 802.11p و يک ماجول امنيت سخت افزاري (eHSM) مي‌­باشد. پردازنده مجتمع منفرد/ دوگانCortex-A7، ميان­‌افزار V2X را اجرا مي­کند. به‌علاوه، اين تراشه از استانداردهاي IEEE 802.11a/b/g/n/ac  نيز براي ارتباطات WiFi پشتيباني مي­‌کند.

 

 

 

 

 

1395/10/24

لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است