صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 پروژه MOBiNET

 

amlodipin sandoz 5 mg

amlodipin krka hutoncallsme.azurewebsites.net

هدف از ايجاد پلاتفرم خدمات­رساني MOBiNET، ساده­سازي استقرار خدمات ارتباطات هوشمند حمل ونقلي، از طريق يک "اينترنت متحرک" مي­باشد که در آن درخواست­هاي کاربران حمل­و نقلي با خدمات ارائه شده از طرف تأمين کنندگان منطبق مي­شوند.

MOBiNET يک پروژه مشارکتي در هفتمين چارچوب طرح وبرنامه RTD اتحاديه اروپا مي­باشد که هزينه اجراي آن توسط يک بودجه 11 ميليون يورويي از طرف اتحاديه اروپا و کنسرسيومي متشکل از 34 شريک تجاري تأمين شده است. اين کنسرسيوم شامل طيف وسيعي از عاملان و ذي­نفعاني است که نماينده دنياي  کاربران و تأمين­کنندگان خدمات جابجايي و حمل و نقلي مي­باشند.

MOBiNET شالوده و بنيان يک بستر خدمات جابجايي در سطح اروپا را که به صورت باز و چند فروشنده (multi-vendor) مي­باشد، از نظر فني و سازماني توسعه و استقرار داده و سپس به­کار خواهد گرفت. نوآوري­هاي کليدي MOBiNET موانعي را که بر سر راه استقرار خدمات سيستمي مشارکتي مي­باشند را برطرف خواهد ساخت. اين موانع شامل کمبود خدمات­ سازگار، کمبود دسترسي به ابزارهاي ارتباطي، عدم دسترسي و سازگاري داده­هاي مرتبط با حمل ونقل، پراکندگي خدمات پرداخت واشتراک کاربران نهايي، و انحصاري بودن فناوري­ها در دستگاه­هاي کاربران مي­باشد.

اهداف

MOBiNET راه­کارهايي را براي کاربران تجاري([1] (B2B وکاربران نهايي B2C) [2]) مانند رانندگان و مسافران توسعه خواهد داد که عبارتند از:

  • يک مجموعه جامع از خدمات و اطلاعات مرتبط با حمل ونقل و جابجايي در سطح اروپا
  •  يک فروشگاه الکترونيکي و يک شبکه تجارت الکترونيکي که کاربران نهايي را به تأمين­کنندگان خدمات و محتوا پيوند مي­دهد.
  • عضويت MOBiNET به­صورت ورود به سيستم به صورت انفرادي[3] و حساب پرداخت انفرادي براي کاربران نهايي
  • عضويت در کميته تأمين­کنندگان B2B در MOBiNET، تأمين­کنندگان سرويس و محتوا را قادر خواهد ساخت که محتويات و خدمات شخص ثالث را به­صورت بي­نياز از قرارداد به محصولات خود اضافه کنند. 
  •   يک عامل مستقل از پلاتفرم براي دستگاه­هاي کاريري، شامل دسترسي به فروشگاه برنامه­هاي کاربردي MOBiNET  ويک مدير هوشمند ارتباطات و اتصالات که خدمات کاربران نهايي را ميزباني مي­کند.
  • پروژه يک بسته توسعه خدمت­[4] را گسترش مي دهد که توانمندي ايجاد خدمات کاربري را به صورتي آسان فراهم مي سازد و نيز مجموعه اي از خدمات متحدالشکل مرجع را که براي استقرار در سطح اروپا مناسب مي­باشند، را نيز توسعه مي­دهد. اين خدمات متحدالشکل عبارتند از "مديريت ترافيک سازگار با محيط زيست به­صورت يک خدمت" و يک سامانه هميار براي مسافريني که براي جابجايي از يک مبدأ به يک مقصدقصد استفاده ازوسيله­هاي مختلف حمل­و نقلي را دارند[5] .

امکانات مرکزي MOBiNET، به صورت خدمات ابري[6] ميزباني خواهد شد که براي کميته­هاي تهيه­کننده قابل دسترسي بوده و در طول انجام پروژه به زودي به­کار خواهند پرداخت. اين امکانات بر روي چند منطقه مختلف پايلوت به­منظور اعتبارسنجي MOBINET به­صورت آزمايشي به­کارگرفته خواهند شد تا از تجربيات کاربران و اپراتورها آموخته شود که چگونه بايد خدمات مورد نظر به­صورت يک بستر گسترده در اروپا ايجاد، مستقر و به­کارگرفته شوند.

مدت زمان اجري پروژه: اول نوامبر 2012 تا 30 ژوئن 2016

مسئول هماهنگي: ITS اروپا (ارتيکو)

 


[1] Business-to-Business

[2] Business-to-Customer

[3] Single sign-on

[4] Service Development Kit

[5] Multi Modal travelers 

[6] Cloud services

 

 


لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است